Župa Izbično

  • Povećaj slova
  • Resetiraj
  • Smanji slova
Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana:
  • 1

TEMA: Internet promet kojeg pravite putem streaminga

Internet promet kojeg pravite putem streaminga 09 velj 2009 18:03 #323

  • ured
  • ( Admin )
  • ured's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Administrator
  • Ima ko je u ovoj zemlji zaduzen za istinu
  • Poruka: 149
  • Karma: 17
Jedna napomena oko slušanja/gledanja programa putem interneta. Za sve one koji nemaju flat rate i vode računa o ukupnom prometu na internetu. Dakle, slušanje glazbe online-putem streangova je svakako dobra stvar. Slušate programe (sa malim zakašnjenjem) koje zemaljskom mrežom ne možete slušati, a nema ih ni na satelitu. Tako vam se pruža jedina mogućnost čuti svoj omiljeni radio putem interneta. Fina je to stvar, međutim.

Promet kojeg načinite ovim putem nije baš zanemariv. Znam (iz iskustva) da mnogi ostanu iznenađeni kada na računu dobiju prikazan ukupan promet kojeg su načinili. Ovo je osobito bitno za one koji su ograničeni na određeni mjesečni promet (obično su to korisnici ADSL-a) a cifre na računu koji pristigne i nisu baš zanemarive. "Nisam ništa skidao, ni igrice ni filmove i kako to da mi je ovoliki račun a samo "pomalo" slušam streaming radija".

Dakle, ako slušate jedan sat radija, stream kvalitete 48 kbita/s, potroši se oko 22 Mb internetskog prometa. Dobro sam napisao - 22 Mb za 1 (jedan) SAT!
Budući da se kvaliteta streama mijenja sukladno tehničkim mogućnostima mreže pružatelja usluga, tako se i kvaliteta (brzina) streama često podiže.

Recimo, stream od 44 kbita/s danas već spada u kategoriju donje (niže) kvalitete slušanja streama. Danas su već u opticaju kvalitete na 96 i 128 kbita/s što dosta dobro zvuči ali, vodimo li se predhodnom računicom, lako ćemo doći do podataka kako za slučaj slušanja stream u kvaliteti od 96 kbita/s utrošak internetskog prometa je dva puta veći - oko 44 Mb za sat slušanja. Zapamtite - ZA JEDAN SAT SLUŠANJA=44Mb. Slušamo li samo par sati programa dnevno lako se nakupi par Giga prometa.

Kod gledanja TV programa putem interneta ti iznosi znaju biti znatno veći.
Eto jedan, možda koristan, podatak za sve one koji to nisu znali a možda ih ovo iznenadilo.
Preventive radi:)
Ima ko je u ovoj zemlji zaduzen za istinu
Posljednja izmjena: 09 velj 2009 18:16 od ured.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanju.

Odgovor:Internet promet kojeg pravite putem streaminga 09 velj 2009 19:21 #324

  • vanda
  • ( User )
  • vanda's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Senior Boarder
  • Poruka: 70
  • Karma: 12
meni to nije froblem ama bas nikakav ,imam internet free...bas sam sretna...pozz...;) ;)
Take me down,to the Paradise City.. :D
Administrator je onemogućio javni pristup pisanju.
  • Strana:
  • 1
Vrijeme prikaza stranice: 0.124 sekundi