Župa Izbično

  • Povećaj slova
  • Resetiraj
  • Smanji slova
Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana:
  • 1

TEMA: Korisnici mobilnih telefona - PAZNJA!!!!

Korisnici mobilnih telefona - PAZNJA!!!! 30 sij 2009 18:59 #75

  • ured
  • ( Admin )
  • ured's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Administrator
  • Ima ko je u ovoj zemlji zaduzen za istinu
  • Poruka: 149
  • Karma: 17
Dobih maloprije na mail pa da upozorim.
Nisam siguran koliko je tocna info, ali sam dobio mail od pouzdane osobe koja je dobila takav poziv bez da je mob zazvonio !!

KOLEGA JE 22. 1. NA SVOM TELEFONU PRIMJETIO NEODGOVOREN POZIV NA
TELEFONSKI BROJ +393193260013.
__________________________________________
__________________________________________

Korisnici mobilnih telefona!
Dozvolite, da vas upozorim na nov oblik kriminalnih radnji, u koje su se uvjerili naši suevropski državljani. Tok nelegalnog rada je ovakav:
korisnik mobilnog telefona dobije, u nekom trenutku na mobilnom telefonu, propusteni poziv. Do toga moze doci tako, da telefon stvarno zazvoni, a moze i da ne zvoni. Uglavnom korisnik dobije propusteni poziv. Kada korisnik mobilnog telefona pogleda broj pozivatelja i kada taj broj počinje +39..., +390..., +391..., +92..., +393..., +394... i tako dalje (u ovom primjeru, kojii je poznat telefonski broj je bio: +393193260045) i ukoliko korisnik taj poziv odmah izbrise, tim potezom se osigurao i napravio pravu stvar. Ukoliko korisnik mobilnog telefona pozove broj telefona koji mu je ostao kao propusten poziv, korisnik mobilnog telefona postaje zrtva prefriganaca.U predhodnom slucaju koji mi je poznat, kolega je svojim odzivom na propusteni poziv izgubio vise od 2.000 EUR.

Određeni brojevi iz gore navedenih skupina, mogu napraviti, da korisnik mobilnog telefona ukoliko se odazove na propusteni broj, ne moze prekinuti poziv i tako nastaju ogromni troskovi na njegov racun.
U skaldu na dogadjanja, da se broj korisnika mobilnih telefona, koji ce odgovoriti na propusteni poziv na brojeve koji su naznaceni, iz dana u dan povecava i da korisnici mobilnih telefona sami sebe guraju u financijske probleme i tako postaju zrtve kriminalaca, upozoravam vas da na takve propustene pozive ,koji pocinju skupinama brojeva koji su gore navedeni, ne odgovarate, kako ne biste postali zrtva ovog tipa kriminala.

Zbog toga vas molim da sa sadrzajem ove poruke upoznate sve vase prijatelje, saradnike, znance. U nadi da cemo sprijeciti da se ovo dalje desava lijepo vas pozdravljam.
Ima ko je u ovoj zemlji zaduzen za istinu
Posljednja izmjena: 30 sij 2009 19:00 od ured.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanju.

Odgovor:Korisnici mobilnih telefona - PAZNJA!!!! 31 sij 2009 15:29 #77

  • KARO
  • ( User )
  • KARO's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • karo -njemacka
  • Poruka: 138
  • Karma: 12
JA VAM MOGU RECI DA TO NIJE JEDNOSTAVNO SE RIJESITI TOG PROBLEMA
JA SAM ISTO IMALA TAKO ISKUSTVO ALI SRICA JE BILA NA MOJOJ STRANI TO JE MOJ ADVOKAT SREDIO
ZATO SAM JA UZELA MOBITEL NA KARTU JA NJU NAPUNIM MAX.DO 50 EURO I TAKO SAM NA SIGURNOJ STRANI .;) ;) ;) ;) ;) ;)
evo mene nakon dugog vrimena
Administrator je onemogućio javni pristup pisanju.
  • Strana:
  • 1
Vrijeme prikaza stranice: 0.132 sekundi