Župa Izbično

  • Povećaj slova
  • Resetiraj
  • Smanji slova

Dani kruha i zahvalnosti u Izbičnu

E-mail Ispis PDF

dk_1Svake školske godine predstavimo naše nove đake uz već ostale, ali ove godine nismo žurili namjerno jer smo čekali dane zahvalnosti, dane plodova zemlje, dane kruha. Ovaj dan se neizostavno svake godine slavi u našim školama, pa tako i ove godine. Stoga donosimo i jedan običan dan u našim školama u Donjoj Britvici i u Izbičnu i još današnje slavlje koje su organizirale učiteljice, roditelji i đaci.

Radije ćemo staviti više slika da govore, nego naše riječi. Mašta roditelja, đaka i učiteljica je bujna u svakom smislu i treba ovi maštu u svim njihovim pozitivnim smjerovima podržati. Nadamo se da i naše predstavljanje ide u ovom lijepo smjeru i smislu.

 

Cilj i smisao svega je naučiti našu djecu da budu zahvalna Bogu, obitelji, školi i svima koji se brinu za njihov sadašnji i budući kruh i u pravom značenju kruh života.

dk_2
Učenici sa učiteljicama i darovima Boga i bližnjega u Izbičnu

dk_3
Četiri razreda, osam đaka, ali uvijek veseli i nasmijani, ne samo za objektiv

dk_5
Učiteljice su donijele svoj dar i doprinos danu i imenu

dk_
Poslije molitve i blagoslova - blagovanje

dk_6
Donja Britvica,  njih četvoro u četiri razreda

dk_8
U Donjoj Britvici imaju barem sobodu kretanja i igralište, ali i okrečene razrede

dk_9
 Što god reći, biti će zamjerka. Onda ništa!

dk_10
Učitelji donose radost, a malci rado prihvaćaju i nagrađuju osmjehom

dk_11
I ovo je njihovo

 

fra Franjo Mabić