Župa Izbično

• Povećaj slova
  • Resetiraj
  • Smanji slova

Još jedna velika pobjeda i Izbično je u polufinalu ovogodišnje MNL Širokog Brijega

E-mail Ispis

Malonomometna liga Grada Širokog Brijega 2022.

Povijest je ispisana! Ono što se godinama sanjalo i gradilo dogodilo se ove sezone na 21. Malonogometnoj ligi MZ Grada Širokog Brijega. Po prvi puta od odigravanja MZ Izbično igra veliko polufinale i samo jedna utakmica dijeli nas od velikog finala na Pecari.

Godine strpljenja, discipline, vjere i sjajne igre konačno je urodilo plodom. Na temeljima spomenutog sinoć je u četvrtfinalu „pala“ i ekipa MZ Biograci, na koncu su naši momci uvjerljivo slavili rezultatom 4:0.

Bila je to još jedna čvrsta utakmica, s puno nervoze kod suparničkog tima, ali naši momci su još jednom pokazali da su posve zasluženo tu gdje jesu.

Gotovo cijelo prvo poluvrijeme mreže su mirovale, sve do posljednje minute kada za vodstvo pogađa Josip Crnjac, te prvo poluvrijeme završava rezultatom 1:0 za Izbično.

U 12. minuti nastavka na 2:0 povećava Mario Pavković, a onda se ponovno igralo čvrsto do posljednje minute susreta kada u jednoj minuti naši momci postižu dva gola. Svojim drugim pogotkom na 3:0 povećava Josip Crnjac, a samo nekoliko sekunda kasnije za konačnih 4:0 pogađa Mirko Hrkać.

Za pobjedu protiv Biograca MZ Izbično imala je isti sastav kao i protiv Desne Obale:
Zvonimir Crnjac, Josip Crnjac - Crni, Josip Crnjac, Ante Crnjac, Mario Pavković, Josip Soldo, Josip Perko, Jozo Crnjac, Ivan Hrkać, Mirko Hrkać, Josip Soldo i Filip Pavković.

Dvoranom u Klancu odjekivala je pjesma i veselje veoma raspoloženih naših momaka a kasnije se to prenijelo i pored igrališta.

Tako će, izgleda, ostati i nakon polufinalne utakmice u četvrtak. Dobro raspoloženje i optimizam naši momci nose s pravom i u polufinalni susret, to su nam pokazali ove, a i prošle godine.

Ujedno, bit će to prigoda za „slatku osvetu“ Knešpolju, za nes(p)retno ispadanje prošle godine a i za poraz iz 2016. godine u četvrtfinalu (1:3).

Puno je toga pozitivnog u zraku, zato SVI u Klanac u četvrtak, 4. kolovoza!. Naše momke očekuje drugi susret polufinala, u 22: 15 sati, nakon odigravanja revijalne utakmice.